Září 2008

podpořte naši kamarádku Kristýnku

15. září 2008 v 21:30
Naše Kristýnka je ve finále soutěže Dívka léta blesku, dejte jí hlas zde odkaz

Až mi jednou, budou takhle sundavat náušnice

10. září 2008 v 19:51 | ája
Mám noční, jsem v koupelně, jen já a paní R., před malou chvílí naposledy vydechla, v tváři už nemá ten trpící výraz, konečně má klid, asi.... sundávám jí náušnice a prstýnky, vkládám je do sáčku s jejím jménem a přemýšlím nad tím, až jednou budu na jejím místě já.... budu nevládně ležet a někdo mi zavře víčka,sváže ruce, zabalí do prostěradla a bude konec ....
Je to tak měsíc, co jsme s ivis a pavlem na zastávce řešili, jakej má život smysl, pro co vlastně žijem a tak.... myslím, že je jen pár věcí, pro které se dá žít: pro práci, pro zábavu, pro přátele, pro seberealizaci, nabít co největšího a nejdražšího majetku, pro prachy a v neposlední řadě pro děti. Vraťme se ještě k paní R., ikdyby žila pro všechny tyhle vyjmenované věci, tak její práce byla možná záslužná,ale pokud nebyla vynálezce něčeho opravdu chválihodného, tak po ní ani pes neštěkne,kamarádi se na vás stejně většinou vykašlou, když je vám nejhůř, seberealizovat se možná mohla,pokud ale nebyla vrcholová sportovkyně,nebo herečka v národním, opět je to pryč, ikdyby měla to nejdražší auto na světě, tak za pár let to bude zgarb zralej do šrotu, dům schátrá a prachy ztratí hodnotu. Jediné, do čeho je podle mě důležité investovat síly a čas jsou děti. Nebudu se tu rozepisovat jak je krásné a obohacující mít děti, protože kdo je nemá to nepochopí a kdo je má to ví :)
Jen tím chci říct, že jsem si zase uvědomila pro co a koho žiju, co je pro mě v životě důležitý a co ne, co bude pro mně v životě vždycky priorita, například že teď dělám dobře,že nejdu makat, že kašlu na to,že máme starý auto, nemoderní bydlení a nemůžu si kupovat značkový hadry, jsem doma a věnuju se tomu, co je pro mě v životě nejdůležitější, protože až mi jednou budou sundavat náušnice na smrtelné posteli, chci, aby za mnou byl život, ve kterým jsem neudělala moc chyb a udělala pro své nejbližší nejvíc co jsem mohla.
Zamýšleli jste se někdy nad tím, pro koho,nebo co žijete vy? Vykašlete se na prachy, baráky, auta, na to, že ostatní mají lepší a dražší a žijte tak, jak opravdu chcete a buďte s tím, koho opravdu milujete a nehleďte na to, co říkají ostatní.........vždyť žijeme jen jednou a nikdy už nic nevrátíme

Offline a ve stresu? Pak jste závislí!

7. září 2008 v 21:48 | Verunka Š. |  o nás,pro nás

Offline a ve stresu? Pak jste závislí!

Stále přibývá lidí, kteří cítí stres v době, kdy se musí z nějakého důvodu odpojit od internetu a být takzvaně "offline". Zkrátka potřebují být neustále online.
Offline a ve stresu? Pak jste závislí!
Odpojení je utrpením
Klinická studia naprosto jasně prokázala, že pravidelní a hojní uživatelé internetu trpí, když jsou odpojeni. V lehčích případech si to nemusí ani uvědomit, ovšem senzory ukázaly, že jejich mozková činnost a krevní tlak se v offline chvílích jasně zvýšily.
Stres z nepřipojení přirovnávají vědci k tak nepříjemným situacím, jako je skládání obtížné zkoušky či dostavení se na důležitou schůzku s půlhodinovým zpožděním.
Anglický termín pro pocity napětí a stresu z offline stavu nazvali vědci "discomgoogolation".
Přitom ho definovali jako "pocit zármutku a úzkosti, když není možné se připojit k internetovému prostředí."
Závislých přibývá
Tři čtvrtiny Britů (76 %) se v průzkumu vyjádřily, že si život bez internetu nedokáží představit. Tráví stále více času psaním emailů, hraním onlinových her a sledováním porna.
Více jak polovina občanů Velké Británie (53 %) potvrdila, že je na internetu více jak čtyři hodiny denně a necelá polovina (44 %) tvrdila, že se po odpojení cítí mizerně.
Mozková a krevní činnost dobrovolníků byla měřena speciálními senzory, které hovořily jasnou řečí. Muži byli obzvláště ve stresu, když se nemohli připojit večer, zatímco ženy vykazovaly vyšší hodnoty, když jim bylo zamezeno v přístupu přes den.
První kliniky
Pro lidi je zdaleka nejhorší, když se nemohou připojit v pátek. Tehdy totiž plánují svůj program na víkend. Domlouvají se s přáteli, potažmo hledají místa, na něž se vypraví.
Podle výzkumníků si lidé zvykli na to, že na každou svou otázku mohou najít okamžitou odpověď. Stále více z nich to bere jako samozřejmost, a když se takové možnosti zbaví, cítí v sobě napětí.
Naprostá většina dotázaných přiznala, že bere internet jako hlavní zdroj informací. Vědci nyní hovoří o nové formě závislosti a žádají, aby byla klinicky ukotvená. Ostatně, první ústavy na léčení závislosti na počítačích ve světě již vznikly.
Tak co lidi? Myslíte,že jste závisláci??


máme trííííča :)

4. září 2008 v 19:43 | ája