Leden 2008

Nejmenší kalhotky? Žádná tanga, C-string!

31. ledna 2008 v 20:06 | Verunka |  o nás,pro nás
Nejmenší kalhotky? Žádná tanga, C-string!
Vy ještě stále nosíte kalhotky nebo tanga? Chyba, vyzkoušejte C-string!
Ženy spodní prádlo milují (a co si budeme povídat, muži také), a to je také hlavní důvod, proč mu všichni věnují takovou pozornost.

Sexy, ale i pohodlí
Krajkové, saténové, sportovní - každý druh v několika barvách, aby bylo pod oblečením, co nejméně viditelné. Ovšem bez oblečení v něm zase musí ženy vypadat 100% sexy.

Z toto důvodu ženy věnují spodnímu prádlu hodně času a utrácí za něj nemalé sumy. Protože dnešní žena je náročná a není ochotná kvůli kráse trpět nebo se nechat znetvořit, jako naše prapraprababičky, které měly zničenou páteř a hrudník z těsných korzetů. Takže kromě sexy vzhledu a neviditelnosti, musí splňovat i další kritérium - pohodlí.

Kalhotky se během minulého století stále více zmenšovaly a s příchodem tang se zdálo, že už není, kde ubírat.
Fantazie nezná mezí
Novinka, která nese název C-string, ale ukazuje, že lidská fantazie skutečně nezná žádné hranice. Módní návrháři tangům odebrali postranní šňůrky, zpevnili "konstrukci", aby držela bez problémů na těle a nejmenší kalhotky byly na světě!

Podle nadšených ohlasů jsou příjemné, pohodlné a skutečně neviditelné. Mnoho jejich příznivkyň mělo zprvu obavy, že budou dřít nebo tlačit, ale po vyzkoušení doslova na vlastní kůži se samy přesvědčily o opaku.

K nám bohužel tato novinka ještě nedorazila, a tak nezbývá než čekat, nebo si C-string objednat za kanálem. Ve Velké Británii za ně zaplatíte kolem 15 liber, v přepočtu nějakých šest stovek.

Nachlastejte!

31. ledna 2008 v 9:14 | Leňa |  sex a vztahy

Nechlastejte! Alkohol kvalitnímu sexu nesvědčí!

Jedna sklenka ho rozveselí, druhá naladí, třetí rozpálí a s těmi dalšími pošle příjemně se rozvíjející večer do krajů velmi a velmi vzdálených….

Zneškodněte jeho sekretářku!

30. ledna 2008 v 14:55 | Ivis |  sex a vztahy

Zneškodněte jeho sekretářku!

Zneškodněte jeho sekretářku!
Je to žena, vedle které tráví váš drahý největší část svého dne. Často tedy není důvod se obávat případné milenky, ale právě jeho sekretářky, která je přímo povinna plnit veškerá přání vašeho miláčka..
Ona o vás ví téměř vše
Kromě toho, že v její přítomnosti je váš muž valnou část celého pracovního dne, zná jeho sekretářka velmi dobře podstatné detaily z jeho pracovního i osobního života. Má v malíčku nejen termíny schůzek a důležitá telefonní čísla, ale i zlozvyky svého šéfa. Sekretářky a asistentky jsou zvyklé na jeho nálady, spolehlivě ví, čím ho potěšit a kdy na něj raději nemluvit. To ale není zdaleka vše.
Kromě toho, že si umí se vším poradit, znají i mnoho podrobností z osobního života svého nadřízeného. I vaše důležitá data mají v malíčku - tak například vaše narozeniny či výročí svatby. A v případě potřeby objednají květiny na tu správnou adresu…
Mějte se na pozoru!
Nevadí, že není nijak zvlášť přitažlivá a je o mnoho starší než vy. Pro vašeho manžela může mít jedinečné kouzlo. Je stále milá, usměvavá a ochotná. Stále připravena pomoci a být pravou rukou vašeho drahého.
Zatímco vy jste ho ráno pořádně zchladila připomínkami a požadavky, ona na něj mrzutá nebude. Nemá ani důvod, své prémie má jisté a ještě ji může hřát vědomí, že na jejím rameni si její skvělý šéf kolikrát postěžuje na svůj krušný život ředitele firmy. S jeho sekretářkou to máte zkrátka marné. Jaké typy sekretářek se motají kolem toho vašeho chlapa v práci?
Mladá a sexy
Má vysokoškolské vzdělání, ale on jen maturitu v kapse. Přesto to chichotající se stvoření, které ještě nedávno sedělo za školní lavicí, má nad vámi navrch. Má v sobě tu ohromnou moc, která odvádí muže ze spokojených manželství, aby se vrhli do nejistoty s mladým a nezkušeným králíčkem. K ničemu mezi nimi nemusí dojít, přesto se váš muž vedle ní cítí mladší a plný elánu. Mladá, atraktivní kočka nemusí pronášet moudra a hýřit zkušenostmi, aby si toho vašeho génia získala…
Šedá myška kancelářská
Vypadá, jako kdyby neuměla do pěti počítat. Pokaždé se navíc v duchu ptáte, proč ta ženská ani nezavadí o make-up, nebo jestli v tom příšerném kostýmu z roku raz dva hodlá chodit ještě hodně dlouho… To ale vůbec nehraje roli, její kvality spočívají v něčem docela jiném.
Je naprosto spolehlivá, jemně a taktně šéfovi připomene, že na něj již v kanceláři čekají obchodní partneři. Funguje stoprocentně, neexistuje, že by neměla připravené podklady na celý den, nebo by přišla do práce později. Vypadá nenápadně, možná, že je vám docela lhostejná. Ale musíte se mít na pozoru, třeba už váš drahý zjistil, že pod obroučkami brýlí se skrývají nádherné oči, nebo že jeho sekretářka myška ovládá i jiné dovednosti, než ty kancelářské…
Mamina
Je neskutečně milá a starostlivá. Nemá náhodou její nadřízený kruhy pod očima? A neměla by mu udělat kafíčko? Pečuje o něj jako o dítě, tu sebere smítko na jeho obleku, tu přitáhne uzel na kravatě. Asi ji zpočátku nepovažoval za ženu, do které by se mohl zamilovat, ale občas si jí postěžuje, ona ho občas utěší. Můžete se jen děsit okamžiku, kdy mu pomůže trocha vřelého a láskyplného sexu
Zajímavej článek,co na to řikáte?

Malá, velká, tlustá, štíhlá? Tipy na módu pro různé typy postav

30. ledna 2008 v 14:12 | ája |  o nás,pro nás
Neexistuje špatná postava, jen špatné oblečení. I nenápadné detaily a barvy umějí opticky čarovat a pomohou právě vám vypadat tak, jak jste si vždycky přála.

Potřebuji zmenšit

 • CO ANO
Vysoká postava je především výhoda, i když vám to, máte-li přes 180 cm, nemusí tak připadat. Na vysokých ženách se totiž všechny nevyváženosti postavy lépe ztratí.
Móda pro vysoké ženy
Opticky vás zkrátí vodorovné bloky kontrastních barev (viz černobílá kombinace na snímku nahoře)
Dále vám sluší: velké vzory (květiny, kostky), krátká saka, barvy, široké kalhoty, velké kabelky, polovysoké boty na podpatku
 • CO NE
Ze svého šatníku raději vyřaďte: svislé proužky, jednobarevné kostýmy, boty s vysokým podpatkem, úzké kalhoty.
Malé kabelky se pro vás nehodí, příliš by zvýraznily vaši výšku,
Sukně by měly sahat nejméně nad kolena. Mini nejsou pro vás to pravé.
...........................................................................

Potřebuji natáhnout

Móda pro malé ženy
 • CO ANO
Drobnou postavu vám kdekdo závidí, ale vy víte, že obléknout se tak, abyste nevypadala jako žákyně základní školy, není legrace.
Věřte minisukním a vysokým podpatkům, úzkým kalhotám v délce na nárt.
"Natáhnou" vás i bokové kalhoty, kratší trička, úzké pásky, menší kabelky. Hitem jsou svislé proužky.
 • CO NE
Nenoste manžety na rukávech ani na kalhotách (připomínají založené oblečení po starších sourozencích), dlouhá trička, velké kabely a široké pásky
Ploché sandály a balerínky jsou sice pohodlné, ale vy v nich budete vypadat jako školačka - diblík.
Nesluší vám ani velké klobouky a sukně až na zem.
...........................................................

Potřebuji zúžit

Kirstie Alley
 • CO ANO
Nepokoušejte se schovat do nadměrných svetrů a rovných sak, nejlepší službu vám udělají: vypasovaná saka se zdůrazněným pasem, kostýmy tmavší barvy se svislými nebo šikmými proužky, barvy, které se od hlavy k patě ztmavují (bílý šátek, béžová halenka, černé kalhoty).
Nevzdávejte se tenkých ramínek, jen je přikryjte džínovou bundou, sakem nebo pašminou.
Přímo pro vás vymysleli návrháři volnější tuniky přestřižené pod prsy.
Kabelku si vyberte větší a pestře vzorovanou.
Šátky, klobouky, nápadná bižuterie - to všechno je tu pro vás.
 • CO NE
Škodí vám: velké pestré vzory, široké vodorovné pruhy a jakýkoliv vzor na kalhotách
Úzké kalhoty jedině k vysokým kozačkám, jinak budete vypadat velmi nevyváženě.
Vyhněte se malým kabelkám na rameno i psaníčkům. Hodí se snad jedině na večer, a i tak sáhněte raději po větší.
Vynechte minisukně a balerínky, obojí opticky rozšiřuje, stejně jako hodně nabírané sukně, košile s bohatou vázačkou pod krkem nebo netopýří rukávy.
..................................................................

Potřebuji vytvarovat

Móda pro ženy, které potřebují vytvarovat křivky
 • CO ANO
Máte drobná prsa a žádný zadeček? Pak musíte opticky zdůraznit všechny své přednosti. Upoutejte pozornost k pasu páskem v kontrastní barvě a vytvarujte si boky nabíranou sukní nebo kalhotami s výraznými kapsami po stranách.
Sluší vám saka princesového střihu nebo s bočními pruhy v jiné barvě, nejlépe tmavší, než je zbytek.
Sukně vám "sednou" všechny, nejlépe mírně rozšířené nebo přiléhavé.
Zdůrazněte svou ženskost, noste korzety, halenky, tílka a nápadné doplňky.
Dobře vám poslouží lodičky ve výrazných barvách nebo kozačky na vysokém podpatku.
 • CO NE
Cokoliv beztvarého je váš nepřítel - dlouhá trika, pytlovité kalhoty, velké košile, rovné kabáty.
Nesluší vám tmavé barvy, které všechny tvary úplně vymažou. Hrajte si s vrstvením různých odstínů.
Delší saka do půli stehen z vás vyrobí tyčku. Vyměňte je za vypasované trenčkoty a projmuté kabátky.
Všechny prvky pánské módy, pokud je neupravíte v ženském stylu, vám uškodí. Vesty a kravaty z vás vyrobí kluka - poslíčka.
zdroj: ona.idnes.cz

Jak vypadat skvěle v posteli?

29. ledna 2008 v 21:11 | Leňa |  sex a vztahy

Jak vypadat skvěle v posteli?

Nějaký ten faldík navíc vás a vašeho drahouška přece nepřipraví o slastné chvilky v peřinách. Vyzkoušejte triky, které vám pomohou zamaskovat nedostatky, až se svléknete, a užívejte si při sexu se štíhlou postavičkou…
Nemáte pevná prsa?
Požádejte partnera, ať vám šátkem sváže ruce za hlavu nebo je připoutá k pelesti postele. Když vzpažíte, prsa se vám krásně vypnou. Poloha lichotí nejen vašim ňadrům, ale i bradavky budou krásně citlivé, když se jemná kůže v jejich okolí napne. S rukama za hlavou se bude muž cítit jako dobyvatel a vy se ocitnete jemu napospas. Není to báječný prostor pro nekonečné sexuální fantazie?
Chci menší zadek!
Paradoxně nejlepším způsobem, jak jej učinit menší, je milovat se zezadu a na partnera jej vyšpulit. Na čtyřech se zadeček hezky napne a tím, že se váš miláček bude soustředit jen a jen na něj, nebude mít možnost jeho velikost srovnávat s ostatními partiemi. A už vůbec ho nenapadne, že by třeba mohl být nějak v nepoměru… Navíc tím ukážete, že jste si jistá svým tělem a za nic se nestydíte.
Co s pořádnými lýtky a silnými stehny?
Nemá smysl nohy schovávat - koneckonců těžko by se vám to podařilo. Zkuste ale své nohy prodloužit podpatky. Netradičním sexuálním zpestřením mohou být vysoké jehlové podpatky. Partnera rozmanitými erotickými asociacemi rozpálíte tak, že až botky sundáte, bude je mít stále před očima vysoké a štíhlé na několikacentimetrových jehlách… Štíhlé nohy také vykouzlíte černými punčochami a podvazky. Černá jak známo zeštíhluje, ovšem punčochy musí být hladké - ty vzorované na objemu spíš přidávají
Ale já jsem moc hubená
Ženské křivky si vytvoříte polohou, kdy váš partner bude ležet na zádech a vy si ho osedláte jako koníčka. Vaše tělo a prsa se mu budou zdát při pohledu zdola větší, než ve skutečnosti jsou. Navíc získáte fantastický pocit, že vy teď řídíte situaci a váš partner se vám podvoluje. Ač jste tedy muší váhy a váš muž vás většinou v běžných situacích přehlasuje, tentokrát jste dominantní vy…
Zamaskujte polštáře na břichu
Ideální je poloha, při které můžete fingovat ploché bříško, je klasická misionářská poloha. Přesto buďte opatrná - jakýkoliv pohyb, při kterém se ohnete, by mohl prozradit pneumatiky na břiše. Jakmile se překulíte na bok, počítejte s tím, že se ještě zvýrazní. Zkuste korzetek nebo se milujte zezadu vestoje. Opřete se o stůl nebo kuchyňskou linku a vyzvěte partnera, ať do vás vstoupí takto. Jemu splníte tajná přání a sama se nemusíte děsit trapné chvilky.

Starší,nebo mladší muž?

29. ledna 2008 v 21:01 | Leňa |  sex a vztahy

Starší, nebo mladší muž?

Máte jistě různé zkušenosti s muži. Někdy je vám to jedno, ale občas může věk hrát roli a vy být překvapené, že máte starší, nebo mladší partnery. Každý má vlastní výhody, v povaze, vzhledu, charakteru, zajištění. Přiznejte si, ke kterému máte blíž? K zajíčkovi, stařečkovi?
Beran
Máte v sobě hodně temperamentu, který hlavně v mládí ze sebe potřebujete vybíjet. V milostných otázkách a v posteli vám může stačit hlavně mladý a sportovně založený muž. Ale protože druhé rády ovládáte, někdy vám vyhovuje starší partner. Dokážete v něm vybudit oslabující vitalitu a taky erotické síly, což se vám často může zalíbit.
Býk
Milostné otázky vámi hýbou a proto řešíte vztahy pořád. Máte v oblibě vyrovnané partnerství a pohodový vztah. Ale protože toužíte i po pohodlí a trochu luxusu, někdy vám starší partner ani příliš nevadí. Stačí, když je na úrovni, někdy hlavně potřebujete jistý a dlouhotrvající vztah. Vaše smyslnost chce však vybití v posteli, někdy je vše jinak.
Blíženci
Vaše vztahy s partnery mají v sobě nejistotu. Často se pohybujete v okolí vlastních vrstevníků a máte sklon vztahy střídat, nebo je udržovat jen v přátelském ohledu. Máte raději jen o trochu starší partnery, i když mnohem starší partneři by mohli dát vaší citlivé duši upevnění. Přesto si však rozumíte hlavně s mladšími lidmi, týká se to někdy i lásky.
Rak
Citový život hodně prožíváte. Většinou toužíte po jednom vysněném partnerovi, který by vás mohl udělat šťastnou, na věku vám pak nezáleží. V mládí býváte atraktivní, takže si vás často vyhlédne starší partner, kterému podléháte. Vaše mateřské city vás ale ve vyšším věku nutí vyhledávat "zajíčky", aspoň pro malá povyražení ve společnosti.
Lev
Jste romanticky založená osoba, který je přesvědčena, že partnerství se má prožívat s lidmi podobného věku. Máte ale velké nároky, tak vám nevadí, když vás v mládí vydržuje starší milenec, kterého dokážete potěšit. Ve starším věku ale vyhledáváte spíš mladší muže, které můžete ovládat. Potěší vás schopností lásky i vášnivostí v sexu.
Panna
Máte smysl pro pořádek a jistou uzavřenost. Proto se spíš necháte vyhledat starším partnerem, se kterým dlouho "chodíte". Nevadí vám mít dlouhodobé partnerství se zkušenými muži, na sexu přitom tolik nezáleží. Ale později se často pohybujete mezi dětmi a mladými lidmi i muži, což ve vás vyvolává pokušení, kterému většinou nepodlehnete.
Váhy
Jste harmonicky naladěná osoba, která potřebuje lásku sdílet už od mládí, pokud možno se stálým partnerem. Nejraději máte muže stejného nebo podobného věku, dokážete se chovat romanticky a láskyplně. Vážíte si partnerů i duševně, potřebujete konverzovat na úrovni. Protože ale žijete láskou, ve vyšším věku klidně vyhledáváte "zajíčky" pro potěšení.
Štír
Jste hodně působivé osoby, často i sexuálně, a proto na vás už ve vašem mládí muži výrazně reagují. Často se vás snaží získat starší partneři, imponují vám však především silné osobnosti, kterých si můžete vážit. Na věku vám tedy ne vždy záleží, ale v erotické oblasti vám partner musí stačit. Jinak se klidně vydáte za jiným, výkonnějším, tedy mladším.
Střelec
Vztahy neberete příliš osudově. Proto v mládí zažíváte mnoho různých vztahů, většinou se svými vrstevníky. Protože ale máte velké nároky, často se dáváte dohromady se staršími partnery, kteří vás zavádějí mezi vyšší společnost, což vám vyhovuje. Vašemu temperamentu ale nezabrání, abyste později nevyhledávali mladší milence.
Kozoroh
Od mládí máte sklon k rozumnosti a i když míváte vztahy se svými vrstevníky, nevadí vám, když se k dlouhodobému partnerství rozhodnete se starším mužem. Hlavně, když s vámi udržuje dlouhodobý vztah plný porozumění a jistoty. Ve vyšším věku ale jakoby omládnete, a pak můžete být nečekaně atraktivní pro mladší partnery, tak se tomu nedivte!
Vodnář
Po celý život se pohybujete hlavně mezi lidmi vlastní generace. Takže nejlépe je vám s osobami, které mají podobný věk a zájmy. Jste přátelské a otevřené ženy, může se ale stát, že se situace změní. Vaše názory zůstávají mladé a liberální, takže později můžete zapůsobit i na mladší partnery. Na věku vám ale nakonec nijak zvlášť nezáleží.
Ryby
Citově jste zaměřeny na jiné otázky, než je věk druhé osoby, takže vás přitahují muži, kteří mají své charisma. Máte zálibu v psychicky i fyzicky silných mužích, kteří jsou většinou starší než vy. Nedělá vám proto problém stát se milenkou nebo partnerkou dobře postaveného muže, který má o hodně starší věk. Tím se však jako druhé zákonitě neřídíte.

Pornografie byla, je a bude. Co o ní víme?

29. ledna 2008 v 20:56 | Verunka |  sex a vztahy

Pornografie byla, je a bude. Co o ní víme?

Nezdá se vám, že jsme oproti minulým staletím víc a víc pruderní?
Nezdá se vám, že jsme oproti minulým staletím víc a víc pruderní?
Rozhodně není vynálezem sexuální revoluce probíhající v šedesátých letech minulého století. Pornografie tady byla vždy.
Podle antropologa Bernarda Arcanda je historie pornografie historií společnosti a patří do kultury v obecném slova smyslu. K vydělení pornografie jako samostatné kategorie došlo až v pruderním viktoriánském období, kdy začaly vznikat nové technologie reprodukce a k nemravným obrázkům mělo přístup stále více lidí. Právě z toho důvodu byla také pornografie na konci devatenáctého století v rámci "regulace obscenity" postavena mimo zákon.

Erotické vykopávky

Samotné slovo pornografie pochází z řečtiny a přesný překlad znamená popis života prostitutek. Až do viktoriánského období se však téměř neužívalo a pro silně erotické malby, knihy či předměty neexistoval jednotný název. Že naši předkové neměli se sexualitou a jejím zobrazováním problémy, se ukázalo v polovině osmnáctého století, kdy se začaly provádět první archeologické vykopávky. V ruinách antických měst Herculaneum a Pompeje byly objeveny stovky předmětů, které by
se daly označit jako pornografické. Jedním z nich je mramorová plastika boha Pana souložícího s kozou, což viktoriánskou společnost šokovalo.

Klasické umění sice sodomii znalo (příkladem je Michelangelova Leda s labutí), avšak k naturalismu starověké plastiky, jež jasně ukazuje průnik penisu, mělo velmi daleko. Z trosek byl vykopán i obrovský pyj tyčící se do výše šedesáti centimetrů, misky na pití v podobě úst, která měla místo jazyku penisy a ty se pohupovaly, když byly misky plné, dále létající maličké faly s křídly, amulety v podobě penisů nebo kameninová lampa ve tvaru fauna s nadměrným, velmi naturalisticky zobrazeným penisem. Archeologové nevěděli, co si s nálezem počít, ale problém vyřešili tehdejší panovníci.

Král Neapole a Sicílie Karel Bourbonský nařídil, aby socha boha Pana s kozou byla svěřena do péče královského sochaře. Nikdo jiný k ní nesměl mít přístup. Vévoda z Kalábrie, František I., nechal v roce 1819 erotické artefakty zavřít v jedné místnosti v muzeu v Neapoli, kterou nazval Místnost pro obscénní objekty. Ta byla otevřena pouze pro lidi dospělého věku a "prokazatelné morálky". V roce 1866 byl ke sbírce v muzeu v Neapoli vytvořen první katalog nazvaný Pornografická a obscénní sbírka, čímž chtěla dát viktoriánská společnost najevo, že ač čerpá z antiky, od těchto předmětů se distancuje. Tehdy se poprvé použil oficiální termín pornografie. Do muzea měli zprvu přístup pouze ti, kteří dostali královské povolení, později vydával povolení ředitel muzea. Ženy, děti a příslušníci nižších společenských vrstev měli vstup zakázán.

Pornografie konce devatenáctého století byla doménou džentlmenů, ostatní měli být chráněni před jejím zhoubným vlivem. Přitom v době, kdy byly tyto pornografické artefakty vytvořeny, žádná "diskriminace" neexistovala. Podle historiků se na ně v Římě mohli dívat všichni - ženy, děti i příslušníci nižších vrstev - a nijak je to prý nepohoršovalo, protože sex považovali za přirozenou součást života. Důkazem je soubor maleb z komplexu pompejských římských lázní. Uprostřed stála šatna vyzdobená nejodvážnějšími obrazy se sexuální tematikou. K vidění byl orální sex, rozličné polohy, vyholené genitálie, homosexuální praktiky i skupinový sex. Kóje v šatně nebyly odděleny zvlášť pro muže a ženy, takže je mohl vidět skutečně každý.

Rozličné způsoby milování

Na konci devatenáctého století začaly vznikat sbírky pornografického umění i v dalších městech - Florencii, Drážďanech, Madridu a Londýně - a objevovaly se stále nové a nové důkazy týkající se historie pornografie, která šla napříč všemi věky.

Obrovské množství jich však bylo cenzurou zničeno. Pornografické kresby, rytiny či sonety se objevovaly i ve středověku, přestože se je katolická církev snažila potlačit a za znázornění nahých lidských těl udělovala přísné tresty. V tzv. knihách pokání a dalších příručkách pro zpovědníky byly od začátku sedmého století uváděny detailní popisy povoleného sexuálního chování. Manželé nesměli sex provádět ve středu, v pátek a neděli, nesměli být při něm nazí, nesměli se milovat zezadu, žena nesměla být nahoře a nebyl povolen orální ani anální styk.

Renesance a později baroko vrátily nahotu na světlo, takže se na slavných obrazech setkáváme s výjevy, které by se daly nazvat přinejmenším velmi erotické. Příkladem je Bronzinův obraz, na němž nahou Venuši objímá a líbá její rovněž nahý syn. Umělecký kritik Edward Lucie-Smith poznamenává: "Naši rodiče neměli žádné výčitky, když se dívali na obraz Venuše a Kupido mezi časem a šílenstvím od Bronzina, na kterém je znázorněna nahá žena líbající se s otevřenými ústy s nahým chlapcem, jenž je nejen mladistvý, ale navíc je to i její syn. Dělají si však starosti s tím, když si jejich děti vyhledávají podobné věci na internetu".

Renesanční umělec Pietro Aretino vytvořil cyklus pornografických dřevorytů, které doprovodil sonety, a na svou obhajobu uvedl: "Odmítám ten odporný zvyk zakazovat očím, co většině lidí přináší rozkoš a potěšení. To mají být zvířata svobodnější než my?"

Hranice erotiky

Přelom v dějinách pornografie přinesl vynález fotografie a filmu. Jinak se díváme na starověkou figurku mužíka s olbřímím vztyčeným penisem a jinak na fotografii konkrétního člověka nebo souložícího páru. Kreslené a malované akty a sochy jsou pro většinu lidí do jisté míry přijatelné, protože jsou vždy trochu zkreslené. "

Pornografická fotografie ukazuje lidské tělo v jeho nejobnaženější podstatě," říká sexuolog Jiří Kožlanský. "Tím ho vytrhuje z kontextu a činí z něj objekt sloužící k vybuzení fyzické rozkoše." Ve dvacátém století se začal pornografický průmysl rozjíždět ve velkém a vlivem stále modernějších technologií má dnes k pornografii přístup každý.

Odborníci vedou debaty, zda je pornografie škodlivá a komu a do jaké míry může ublížit. Jednotný názor neexistuje, stejně jako neexistuje jednotný názor, kde jsou její hranice a co je ještě erotika a co už pornografie. V jednom se ale shodují. Nejvíce sexuálních deliktů se objevuje ve společnostech, kde je nahota považována za nemravnou a sex je tabu.


Příběhy od Karin

25. ledna 2008 v 21:07 | Verunka |  sex a vztahy
Tak abych vám hned na začátku vysvětlila, kdo je Karin, je to jedna "společnice" která píše svoje zážitky a rady do jednoho super časopisu, který kupuju… Tak tady jsou dva na ukázku;).
MŮJ ORGAZMUS, TVŮJ ORGAZMUS
Podle světových statistik je 72% mužů vyvrcholení partnerky důležitější než jejich vlastní. Což je docela překvapivé zjištění, protože "páni tvorstva" s oblibou tvrdí, že "sex je dobrý tehdy, když je dobrý pro mě".
Jenomže tahle na první pohled dobrá zpráva podle mě úplně tak dobrá není. Já chci, aby si chlap, se kterým spím, sex užíval, a ne aby dělal to, co si myslí, že se mi líbí, a aby jako volák na stráži hlídal, až na mě konečně přijde orgazmus. Při té představě mě okamžitě přechází chuť na sex.
Sakra, chlapi, pochopte, že my ženy chceme mít možnost dosáhnout orgasmu, ale ne povinnost ho dosáhnout! Chápu, že když uděláte partnerku, máte pocit, že jste dobří, ale nás to stresuje. Přece nechcete abychom kvůli vám orgazmus předstírali?! Nám často k rozkoši stačí jen doteky.
HRAJ SI SE MNOU!
Leží tu přede mnou. Zprvu si říkám, jestli jsme to s tou velikostí nepřehnala, ale pak ho beru do rukou a musím uznat, že je vyroben z hodně příjemného materiálu. Stisknu jedno z tlačítek, začne tiše vibrovat. Beru do ruky tubu s lubrigačním gelem, natřu jej na něj a pak už tomu pokušení nedokážu odolat a jemně jej do sebe zavedu….
Dlouho jsem si myslela, že je vibrátor v sexuálně štastném vztahu zbytečný. Ale pak jsem si jeden koupila a dneska jím čas od času zpestřím svůj sexuální život.
Už po prvním otestování mi totiž bylo jasné, že vzdát se takového malého pilného otroka by byla moje neskonalá chyba. Dneska mám v zásuvce svého nočního stolku asi deset různých vibrátorů a mohu si z nich vybrat podle toho, na co mám zrovna chuť. Jsou malé anální, velké vaginální, ale i takové které stimulují obě mé dírky.
A věřte že vibrátor dokáží ocenit i muži!
+ Každého chlapa zaručeně nažhaví,
když rotující hlavicí kroužím kolem
kořene jeho penisu,
+ přejíždím po spodní straně jeho
mužství až k předkožce,
+ umělým žaludem se dotýkám jeho,
+ stimuluji hráz mezi šourkem
a análním otvorem,
+ rozkmitám vibrátorem jeho varlata
+ a speciálním nástavcem dráždím jeho anální otvor.
A pokud partner náhodou nemá chuť, abyste na něj použila vibrátor, hrajte si s ním sama. Takový pohled miluje každý muž.
No a dodatek na konec : ,,Muži na vibrátor často žárlí. Není divu, když na rozdíl od nich ON může pořád!"

jak se sprchují ženy a jak muži, aneb najdi 10 rozdíllů;)

23. ledna 2008 v 23:55 | ája |  sex a vztahy

Proces očisty u ženy:

 • Svlékne se a svršky hodí do koše na prádlo, předtím je roztřídí podle barev.
 • Do sprchy jde oblečena v dlouhém županu. Pokud se cestou potká s "mužem svých snů", zčervená a do koupelny doběhne.
 • Zkontroluje si postavu v zrcadle a v duchu si postěžuje, jak zase přibrala.
 • Vleze do sprchy a nejprve si odlíčí obličej.
 • Jednu speciální houbu má na tělo, další na nohy. Na paty použije pemzu
 • Hlavu si umyje nejnovějším rostlinným šampónem z televizní reklamy, který zaručeně obsahuje osmdesát tři vitamínů. Na vlasy si žena pak nanese regenerační kondicionér a nechá ho alespoň patnáct minut působit.
 • Během té doby si dobrých deset minut myje obličej broskvovým peelingem.
 • Oholí si podpaží a celé nohy, okolí bikin se rozhodne po chvíli usilovného přemýšlení nechat odstranit voskem.
 • Hystericky zařve, když někdo spláchne o patro výš záchod a ve sprše se sníží tlak.
 • Ještě jednou se osprchuje a následně pečlivě setře orosené stěny sprchy žínkou.
 • Utře se ručníkem a zkontroluje si kůži po celém těle.
 • Nejméně pět minut se natírá krémy na zpevnění pokožky, přípravky proti celulitidě.
 • Dalších dvacet minut jí trvá, než si ostříhá nehty.
 • Do ložnice se vrací v županu a s ručníkem omotaným kolem hlavy. Potká-li cestou přítele, zůstane zahalená a čeká zda bude pochválená za vůni a krásu.
 • Následující půl hodiny se bude oblékat.

Proces očisty u muže:

 • Svlékne se už v ložnici a nechá své věci rozházené na zemi u postele.
 • Do koupelny jde nahý. Potká-li cestou svoji přítelkyni, vybafne na ni a zamává svým "mackem". Podívá se na sebe do zrcadla, zatne biceps, zkontroluje velikost penisu a..... poškrábe se v rozkroku. Teprve pak vleze do sprchy.
 • Nezabývá se tím, že by hledal žínku. Stejně ji nepoužije. Stačí mýdlo, je-li zrovna k dispozici.
 • Umyje si nohy.
 • Umyje si rozkrok.
 • Umyje si podpaždí.
 • V horším případě se přitom vymočí do odpadu.
 • Taky si nahlas uleví, aby věděl, jak to ve sprše zní a ozvěně se zasměje.
 • Namydlí si vlasy mýdlem, vytvaruje účes pankáče a pohlédne na sebe do zrcadla.
 • Při té příležitosti si zopakuje grimasy, které dělal na děvčata už v základní škole.
 • Nakonec si vlasy lehce spláchne.
 • Když vyleze ze sprchy, zjistí, že na podlaze je spousta vody, protože zapomněl zahrnout závěs.
 • S myšlenkou, že to dříve či později uschne, se zběžně utře, mokrý ručník pak přehodí přes tyčku závěsu.
 • Ještě než vyjde z koupelny, kde nechá svítit světlo, pohlédne na sebe do zrcadla, zatne svaly a zkontroluje velikost penisu.
 • Potká-li svoji přítelkyni cestou do ložnice, odhrne si ručník a pochlubí se, jak je "voňavý".
 • Za necelé dvě minuty je oblečený do toho ,co si před očistou odhodil na zem v ložnici a připraven na všechno.
 • I na to, aby se zase svlékl a mohl se milovat ve sprše.
..... no a to by nebyla ÁJA aby něco nedodala..... takže otázka je: co když se potkají v té sprše oba??? :)

8 typů milenců

23. ledna 2008 v 9:22 | ája
Cholerik, flegmatik... Tohle základní dělení povah všichni známe. Podobná typologie ale existuje i v sexu. Podle chování v posteli se dá určit 8 základních typů.

Vášeň je pro vás na prvním místě a sex znamená drogu, které jste propadli? Pak vás asi stěží uspokojí partner, který se v posteli nejraději mazlí se svým notebookem. Následující erotická typologie by vám měla pomoci rozpoznat, zda máte stejný pohled na »věc«.

Citlivý

Romantika pro něj hraje prim. V posteli dává přednost něžným a láskyplným polibkům
předsportovními výkony. Touží především po citovém vztahu, který je pro něj důležitější než erotická dobrodružství.

Erotický

Tak trochu hračička. Stále vymýšlí nové a nové techniky. Erotickou literaturu má v malíku, ale baví ho především experimentovat. Touží po vášnivém, intenzivním sexu. Když ne pořád, tak alespoň hodně často.

Závislý

V hlavě má sex, sex a zase sex. Potřebuje ho každý den. Jinak se cítí nesvůj. Ale pozor! Žádné vynalézavé hrátky od něj nečekejte. Za své vezme zcela určitě u předehra. Vezme si vás rychle a bezohledně.

Ohleduplný

Jeho nejčastější otázka zní: "Miláčku, jak se ti to líbilo?" Snaží se protějšek dostat na vrchol blaha. Pokud při tom vrníte rozkoší, má větší radost než z vlastního orgasmu.

Záletný

Vyzná se. Moc dobře ví, co vám udělá dobře. Aby taky ne... Obvykle má stálého partnera, s nímž vede spokojený sexuální život. I tak si ale potřebuje erotický život okořenit, a proto si neodpustí tajemné výpravy do cizích postelí.

Vystresovaný

Pořád se cítí být pod tlakem. Při dotýkání se vašeho těla se mu rozklepou ruce. Stále má strach, že selže a uřízne si ostudu. Potřebuje dostatečně chválit.

Chladný

Sex je pro něho cizí slovo. O milování nemá sebemenší zájem. Buď se s tímto postižením už narodil, nebo o své libido přišel s postupujícím věkem.

Zaneprázdněný

Po sexu sice tu a tam zatouží, ale raději se věnuje pracovním povinnostem. Jeho nejvěrnějším partnerem bývá notebook, který si nezřídka bere i do postele.
Tak co holky, kterýho máte,nebo byste chtěla:)

TAKHLE SE MŮŽEME FOTIT PŘÍŠTĚ:))))

19. ledna 2008 v 22:00 | ája |  vtípky a hádanky
dobrý,ne? :))))))))

písnička

19. ledna 2008 v 21:52 hudba

Kolik cm najezdíš denně myší??

19. ledna 2008 v 19:05 | ája |  vtípky a hádanky

Tak tohle mě fakt dostalo:))))

Zajímá tě kolik tak za den najezdíš cm myší? Tak si stáhni jeden prográmek .. Ani se to neinstaluje a zábírá asi 19 kb a na ploše to zabírá tak 3x1 cm.. Stáhni tadyCliCk

naučte se číst v postelové řeči těla!

19. ledna 2008 v 18:45 | ivis |  sex a vztahy

Naučte se číst v postelové řeči těla!

Způsob, jak usínáte, když ve společném doupěti osiříte, vypovídá hodně o vaší lásce.

Objímáte polštář

Váš milovaný vám tak chybí, že se tulíte k jeho peřině nebo srolovanému polštáři. V pořádku. Pokud ale zaujmete prenatální pozici a stočíte se kolem pozůstalosti svého drahého jako had, může to znamenat, že se cítíte zranitelná. Možná si sama nepřipadáte tolik v bezpečí, jako když váš přítel oddychuje vedle vás. Nebo třeba o vaší lásce pochybujete. Tahle pozice na vás prozrazuje, že jste milující a věrná, ale potřebujete ujištění, že váš milý cítí totéž.

Zůstáváte na své straně postele

Jestliže nevyužijete nebývalých prostorových možností a usínáte jako obvykle, asi jste si vaší láskou opravdu jistá a nepochybujete, že váš drahý je tu pro vás, byť momentálně pospává mimo domov. Věříte si a potřebujete hodně nezávislosti, nicméně ve vztahu s partnerem se cítíte šťastná a spokojená.

Spíte na jeho půlce

Pokud se v době jeho nepřítomnosti nenápadně přesunete na jeho území, nejspíš ve vašem hodnotovém žebříčku trůní na prvním místě láska. Žádný div, že když váš drahý vystřelí z hnízda, ovládne vás tak trochu pocit prázdnoty. Stěhováním na jeho půlku můžete také vyjadřovat touhu po větší blízkosti. Pozor! Jestliže se na jeho matraci rozvalujete jako královna, nejspíš máte majetnické sklony. Dopřejte drahému prostor!

Ležíte ve středu postele

Jestliže se rozvalujete v samém centru dění, nejspíš si s přítelem užíváte vyrovnaný a rovnocenný vztah. Nemáte důvod spolu bojovat ani se přetahovat o moc. S milým vás spojuje silné citové pouto, ale zároveň zůstáváte samostatná. Potřebujete ho, ale jste si jistá, že on právě tak potřebuje vás.

Vtipy

18. ledna 2008 v 13:20 vtípky a hádanky
Slepice snese sedmikilove vejce. Dozvi se o tom media a jdou za kouhoutem (udajnym otcem).
"Jake mate plany do budoucna?"
"Rozbit pstrosovi drzku!"
Jde lesem mravenec a za ním slon. Když slon mravence dohání, ten na něj křičí:
"To se ti to jde, když ti prošlapávám cestu!"
Pepíček Kalianků dostane pod stromečkem obálku ze stovkou. Maminka: "Jakpak se říká tetičce?" Pepíček: "Stará držgrešle?"
Farář se ptá na hodině náboženství dětí: "Kdo chce jít do nebe?" Hlásí se všichni kromě Pepíčka Kalianků. "Proč ty do nebe nechceš?" "Protože maminka říkala, že mám jít ze školy rovnou domů!"
Učitelka zeměpisu k Pepíčkovi Kalianků: "Čím je známá Ostrava? - "Nevím." - A odkud máte uhlí?" - "Ze sklepa!"

Blondýnka se chlubí druhé, že potkala kouzelného dědečka, který jí slíbil splnit přání: "A co nabídl?" - "Buď výtečnou paměť nebo velké poprsí." - "A co sis vybrala?" - "To už nevím!"

Najde blondýnka zrcadlo a podívá se do něj. "Já tu holku odněkud znám."
Zrcadlo vezme její kámoška a říká: "Co děláš vždyť to jsem já!!"

Stěžuje si blondýna blondýně: "No představ si, že jsem byla v restauraci jo, a tam byli dveře s nápisem MUŽI, tak jsem tam vtrhla a tam byli jen záchody!!!"
Blondýnka se hlásí do podniku se zájmem o práci sekretářky. Ředitel se jí ptá: "A jak vám to jde na psacím stroji?" Slečna se začervená: "Tak na tom jsem to ještě nedělala!"

31 nejhorší věcí,které může žena říct nahému muži

18. ledna 2008 v 10:12 | Ivis |  sex a vztahy

31 nejhorších věcí, které může žena říct nahému muži

"Jé, hele, tak ty seš vlastně taky andělíček."
Opravdu je chcete znát? Pak čtěte dál... Ale upozorňujeme, že tento článek je jen pro opravdu silné povahy.
* No, většinou si balím větší jointy, než je tenhle.

* Jééé, ten je roztomilý!

* Můžeme se jenom mazlit...
* Plastická chirurgie dokáže dneska upravit skoro všechno.

* Umí tancovat?

* Můžu na něj namalovat smajlíka?

* To je zajímavé, a přitom máš tak velké nohy...

* To je v pořádku, můžeme se mu vyhýbat.

* Můžu na to zkusit zapískat?

* Ach, bože, ne..., právě jsem dostala šílenou migrénu.

* Chichotání, prskání a ukazování prstem.

* Můžu k tobě být upřímná?

* To je od tebe milé, že jsi přinesl vonnou tyčinku.

* To vysvětluje, proč máš tak drahé auto...

* Když to budeme zalévat, tak možná vyroste.
* Ne! Za co mě trestáš, bože?!

* Nevadí, aspoň to nezabere moc času.

* Nikdy jsem nic podobného neviděla.

* Ale ještě funguje, nebo ne?

* Vypadá tak nepoužívaně...

* Možná bude vypadat líp v přirozeném světle.

* A co kdybychom prostě něco přeskočili a zapálili si rovnou cigaretu?

* Je ti zima?

* Dobře, ale jedině když mě předtím strašně opiješ.

* Není to optická iluze?

* Co to je?

* Je dobře, že máš spousty jiných nadání.

* Dá se to rozchodit vakuovou pumpou?

* Aha, proto si myslíš, že se mají lidi posuzovat jen podle charakteru.

* Myslím, že bych přece jen měla jet domů.

* Chudáčku, ty sis toho musel už vytrpět.

Něco pro chlapy, aneb jak to máme rády my,holky

17. ledna 2008 v 13:54 | ája |  sex a vztahy

áÁá, ááh, hmmm jooo.... tak takových a ještě spoustu dalších slastných vzdychů vydává téměř každá holka moc ráda...Jenomže né každá z nás, bohužel, sténá upřímně:(

Čím to asi je?


Tak třeba tím, že se občas stydíme říct:"miláčku, mně k těm pohybům sem a tam něco chybí"

Špatně se nám to říká, ale papír (nebo monitor) snese všechno a tak ......

sem pro svoje vlastní dobro píšeme návod pro všechny chlapy, kteří nejsou sobci a rádi přivedou svou holku až do sedmého sexuálního nebe. A věřte, že se za to umíme náležitě odvděčit!!

Možná někteří chlapi nevědí, že pouze kolem 10% z nás, jsou schopny dosáhnout vaginálního orgasmu, PŘELOŽENO DO CHLAPŠTINY:

* 10% bab se při klasickém sexu pořádně neudělá!
* 95% holek zbožnuje, když jim borec dráždí klitoris (poštěváček) a přímo šílí blahem, když jim ho dráždí pusou, jazykem nebo třeba prsty

Chlap, má tedy podle mě, velkou výhodu i pokud má partnerku, která je tzv. sexuálním sobcem. Protože ho k orgasmu pohlavní styk zcela jistě dovede...
Ale co my? Prostě 95% z nás, potřebuje k pohlavnímu styku i stimulaci klitorisu! No a když je ta stimulace ještě orální...hmmmmm, ááááh....tady máte krásný návod, který jistě bude fungovat u většiny z nás:)
No a vy kluci,co víte co máme rády,co se nám líbí a děláte nám to,tak se třeba dozvíte ještě něco nového:)

Stimulace klitorisu

To nejdůležitější, co dokáže přivést k orgasmu naprostou většinu žen je bezesporu klitoris. Je to nejcitlivější místo z celého ženského těla a musí se na něj něžně. Pokud se nám něco nelíbí, tak to nedělejte.
Nebojte se jeho dráždění na pár sekund přerušit a věnovat se něčemu jinému. Za těch několik okamžiků trošku opadne vzrušení, ale při návratu k němu bude další dráždění o to intenzivnější a prodloužíte tím prožitek partnerky.

Líbání

Ať jsou to letmé polibky na klitoris, nebo přisátí, je to hodně vzrušující. Nezapomeňte, že je dobré střídat intenzitu polibků. Moment překvapení může být pro partnerku hodně vzrušující. Nelíbejte jen na pohlaví, ale i na jeho okolí. Ohanbí, břicho, hýždě a vnitřní strana stehen bývají silné erotogenní zóny a často dělají pravé divy.

Lízání

Je to nejjednodušší způsob. Jazykem se přejíždí kolem velkých stydkých pysků a postupně se dostávejte k malým. Pak projíždějte jazykem od hráze ke klitorisu. Hráz je taky velmi často dost citlivá a nezaškodí ani sklouznout o trochu níž, lízání konečníku je taky docela příjemným zpestřením:)

Kmitání jazykem

Genitálu se při ní dotýká jen špička jazyka. Můžou to být lehké dotyky, ale taky trošku větší tlak. Dá se kmitat jakýmkoliv směrem, napříč stydkými pysky i po délce ke klitorisu. Při rychlých, ale letmých dotycích jazykem rozhodně dívka nezůstane netečná.

Hra jazyka a rtů

I když malé stydké pysky ve srovnání se zbytkem vulvy nejsou moc citlivé na dotyk, nezaškodí si s nimi trochu pohrát. Můžete samozřejmě zapojit i prsty, ale dá se obejít i bez nich. Stačí je rozhrnout jazykem a vcucnout mezi rty. Pak už je spousta možností - můžete sát, cucat, hladit je jazykem... Fantazii se meze nekladou. Je to podobné, jako líbání, jen s tím rozdílem, že místo rtů jsou tam stydké pysky, které se nehýbají a není tam druhý jazyk.

Soulož jazykem

Ano, čtete dobře! K souloži není vůbec potřeba penis, stačí jazyk stočený do kornoutu. Kupodivu vyhovuje i délka, protože ženské genitálie jsou nejcitlivější právě na povrchu. Je to sice praktika náročná na výdrž, ale na druhou stranu ji nevyžaduje tolik žen. Pokud ale při orálním sexu začne dívka přirážet proti jazyku, je to jasný signál, že požaduje právě toto. Jestliže Vám začne jazyk dřevěnět, vyměnte jazyk za prsty;)

Co s rukama?

Samozřejmě, že ikdyž se činí ústa, ruce nemusejí zahálet! Prst zaváděný do pochvy při lízání je asi to nejhezčí, co si my, holky můžeme přát;)
tak vám holky přeju samý šikovný chlapy, co nemyslí jen na sebe...
a vám kluci, hodně zábavy při upokojování, Ája
zdroj: sexus.cz

Lekce oční geometrie...

16. ledna 2008 v 22:00 | Verunka
Nastuduj náš recept, jak vykouzlit fantastické linky a učarovat tak celému klučičímu ansámblu na třídním vánočním večírku.

Kočička

Make-up: Kočičí oči s širokou linkou, která je na konci lehce vykroucená nahoru.
Nástroje: Tekutá linka nebo krémová linka + štětec na linky.

Postup
Smoč malý štětec v barvě nebo popadni tekutou linku s přiloženým aplikátorem. Nedělej linku širší než tři milimetry. Vnější koutek oka protáhni směrem nahoru.
Kočička

Rockerka

Make-up: Tenká černá linka těsně nad linií řas s šokujícím barevným akcentem!
Nástroje: Tekutá linka + linka v tužce v tvé oblíbené křiklavé barvě.

Postup
Temnou přímku tekutou linkou načrtni přímo nad řasami a zakonči ji v koutku rovně. Neonovou tužkou podtrhni pohled hned nad černou linkou, metalízu zlehka rozmaž do ztracena.

Kočička

Disko Diva

Make-up: Silná černá linka na horním víčku s retro zlatým prachem na dolním víčku.
Nástroje: Tekutá linka nebo krémová linka + štětec na linky, doplněný zlatou linkou či stínem.

Postup
Tekutou nebo krémovou linku namaluj na horní víčko. Ve vnějším koutku nech linku širokou, konec zkosený. Dolní pohyblivé víčko zahal zlatým prachem nebo obtáhni zlatou tužkou.

Kočička

Punkerka
Make-up: Rámeček kolem celého oka, vnitřní koutky s linkami do špičky, vnější koutky s linkami dvojitými, vytočenými ke spánkům. Nástroje: Kombinuj tekutou linku + linku v tužce.

Postup
Nahoře črtej tekutou linkou, dole použij linku v tužce. Ve vnitřním koutku spoj linky do špičky, zahnuté lehce dolů. Vnější koutek vykruť dvěma ocásky linek směrem ke spánkům.

Kočička
A nakonec základní výbavička:
Kočička
Základní výbava: 1. krémová linka, M.A.C. 460 Kč, 2. linka v tužce Dermacol, 99 Kč, 3. roztírací štětec Oriflame, 139 Kč, 4. štetec na linky Avon, 199 Kč, 5. tekutá linka Miss Sporty, 69 Kč.

Mějte chříšná ústa!

16. ledna 2008 v 21:46 | Verunka
Sytě vybarvená, objemná pusa je hitem. Muži vám budou viset na rtech!
Průzračné lesky vám sice pusu hezky napruží, ale nejlíp si rozumějí s opálenou tváří. Pro podzimní plískanice svým rtům proto pořiďte výraznější převlek, který dodá svěžest také pobledlé pleti. Ůsta barvy granátových jablek a červeného vína letos navíc představují módní trefu. Podzim se totiž odehrává ve znamení důrazné ženskosti, k níž rudé polštáře patří. Působí také pořádně eroticky, ale nikdy ne vulgárně, když je doplníte správným líčením! Zjistili jsme, jaký odstín červené bude slušet právě vaší puse a čím ji co nejsvůdněji v líčení doplnit.

Připravte si terén

Sytá rtěnka se nejlépe vyjímá na hladkých a napružených polštářích.

* NEJDŘÍV ze rtů smeťte nehezké šupiny. Jemně je promasírujte kartáčkem na zuby nebo krystalovým cukrem s vodou.

* POTOM pusu oblažte silnou vrstvou výživného balzámu, který po chvíli setřete papírovým kapesníkem. Pokud máte balzám v tyčce, můžete jím rty ještě promasírovat. V cévkách pod křehkou kůží se tak rozproudí krev a polštáře nabudou na objemu.

* NAKONEC můžete velikost pusy podpořit také balzámem se zvláštními látkami, které podporují prokrvení kůže. Ústa vás sice budou po nátěru mírně brnět, nepříjemné pocity ale zmizí a vaše rty budou na pohled mnohem výraznější. Vyzkoušejte třeba balzám Max Cell, Wunderkind, 1100 Kč.

Proměňte pusu v rudý magnet!

Rtěnku pusťte jen na dokonale čisté a hlavně suché rty. Na vlhkých se rtěnka po chvíli rozpije.

* NEJDŘÍV proto pro jistotu polštáře těsně před malováním vysušte papírovým kapesníkem.

* POTOM rty obkreslete tužkou v přirozeném béžovém tónu. Tyčka obsahuje vosky, které vám kolem pusy vytvoří nepropustnou hranici, takže i po několika hodinách se vaše rudá ústa budou pyšnit přesnými konturami. Pozor ale na lemování tužkou červenou, která sice uzamkne barvu rtěnky, ale po vymizení rudého nátěru vám bude pusu rámovat výrazná, lacině působící čára.

* NAKONEC natírejte. S líčením začněte ve středu rtů a poté nátěr přesnými tahy rozetřete do koutků. V případě rudé rtěnky malujte vždy tyčkou, ne prsty ani štětečkem. Jedině tak bude pusu zdobit opravdu intenzivní odstín. Po prvním nabarvení ústa obtiskněte do kapesníku a jemně poprašte světlým pudrem, který podpoří stálost barvy. Až je přetřete podruhé, nemněte je mezi sebou, sexy rudý nános tak zbytečně rozetřete. Naopak nechte s mírně pootevřenou pusou rtěnku zaschnout.

Podpořte barvu

Díky těmto trikům získají vaše rudé polibky šmrnc a výdrž.

* NEJDŘÍV korigujte. Kromě obkreslení béžovou tužkou můžete totiž barvu uchránit před rozpíjením také pomocí světlého korektoru, který rozetřete v tenké vrstvě vatovou tyčinkou po vnějších hranách rtu. Barva tak už nedostane žádnou šanci ze rtů uniknout. Rozmázla se vám rtěnka po vášnivém líbání, ale chcete svého drahého ústy svádět dál? Pusu stačí na okrajích vysušit kapesníkem, přepudrovat a znovu přemáznout rtěnkou.

* POTOM rozjasňujte. Ještě nafouknutěji a šťavnatěji budou vaše vášnivé rty působit, když po středu horního i dolního rtu rozetřete kapku tekutého rozjasňovače. Opticky tak získají objem. Vyzkoušejte třeba zářivý krém Complexion illuminating, Bourjois, 311 Kč.

* NAKONEC k puse připomínající šťavnatou třešeň zvolte nenápadné líčení tváří a očí. Vykouzlíte si tak rafinovaný vzhled a vaše rty budou zaslouženě strhávat pozornost. Sáhněte po přirozené broskvové tvářence a oči otevřete dvěma vrstvami prodlužující řasenky a zlatavými stíny, které jsou podzimním hitem.

Berte odstín

Krášlete pusu podle barvy pleti.

SVĚTLÁ: V případě, že vaše tváře mají nádech porcelánu, vsaďte na červené odstíny s modrým a fialovým základem. Budou vám slušet rtěnky v barvě zralých švestek nebo vína.

KARAMELOVÁ: Tmavší, opálenou pleť nejlépe ozdobí rty potřené červenou s odlesky dooranžova. Slušet vám bude svítivě červený nebo broskvový nátěr.

Červené nehody

Rozetřela jste rudou tyčku jinam než na rty?

Rtěnka na zubech.
Smázněte ji prsty a chrup potřete troškou čiré vazelíny, která zubní sklovinu ochrání před dalšími šmouhami.

Rudé polibky na límečku. Z partnerovy košile dostanete rtěnku tak, že skvrnu přestříkáte lakem na vlasy, necháte zaschnout a poté vyperete. Pozor, tento trik rozhodně neprozrazujte svým sokyním!