Tajemství analního sexu

26. listopadu 2007 v 14:54 | ivis

Tajemství análního sexu

Že jste to ještě nezkoušeli? Vážně? Zdá se vám to odporné, špinavé, perverzní, nechutné a úchylné? Zkuste se začíst, třeba změníte názor. Anální sex totiž není nic nového pod sluncem...
V současných afrických kulturách je anální sex obvykle přijímán jako relativně běžná praktika. Bývá dokonce doporučován jako vhodný způsob sexuálního života před svatbou, protože neprovdaná dívka při něm zůstává stále pannou. Není bez zajímavosti, že stejný, byť mnohem méně rozšířený názor měli i někteří naši prarodiče za první republiky.
Tehdy se análnímu sexu přezdívalo "sex po anglicku" a ze stejných důvodů jako u Afričanů byl doporučován mladým nesezdaným dívkám - nezpůsoboval defloraci. Ve starověkém Egyptě anální sex souvisel s běžně přijímanou homosexualitou. Byl tedy také považován za normální a podle všeho býval rovněž součástí trochu roztodivných rituálů.
Úspěšný panovník prý dokazoval svou mužnost tím, že znásilnil poraženého protivníka. Dokládají to i báje, například ta o sporu mezi bohem Hórem a Sutechem. Sutech Hóra několikrát znásilní a ostatní egypští bohové se nad tím ani nepozastaví. Podle starověkých pramenů však není důvodu domýšlet se, že anální sex se tehdy praktikoval pouze mezi muži.
Nepochybně si ho s muži dosyta a rády užívaly i starověké Egypťanky. Situaci, do jaké nás dostala puritánská staletí křesťanské výchovy, nejlépe ilustruje československý trestní zákoník z druhé poloviny dvacátého století. Tvořili ho komunisté, které rozhodně nikdo nemůže nařknout z toho, že by se ohlíželi na názor křesťanských církví.
Přesto tehdy nikoho z tvůrců zákona ani nenapadlo pod trestný čin znásilnění zahrnout také vynucený anální styk. Soudruzi zkrátka vůbec nepočítali s tím, že by se v socialistické společnosti našel násilník, který by ženu znásilnil do konečníku (o znásilňování mužů ani nemluvě). Kvůli této chybě, kterou jsme s upraveným trestním zákonem převzali a v platnosti ji drželi prakticky po celá devadesátá léta, se stávalo, že pachatel análního znásilnění byl souzen pouze za omezování osobní svobody.
Dnes už to pochopitelně neplatí. Kam se ovšem hrabe někdejší ČSSR na konzervativní Singapur. Tam teprve letos v září zrušili zákonodárci paragraf, který zakazoval nejen anální, ale dokonce i orální sex mezi partnery. I nadále je však povolen pouze heterosexuálům. Homosexuálové, zejména gayové, u nichž je anální sex zcela běžnou praktikou, mají smůlu. Jakýkoli sexuální kontakt mezi stejným pohlavím je v Singapuru trestným činem.

Dalším velkým přetrvávajícím předsudkem zůstává i v našich zeměpisných šířkách názor, že anální sex je výhradně záležitost homosexuálů. Přesto najdeme v každé drogerii či lékárně kondomy určené pro anální styk a v sexshopech jsou standardním zbožím pomůcky určené k análnímu dráždění. I ty se dělí na sortiment pro ženy a muže.
Četnost tohoto typu zboží přitom snadno dokládá, že zdaleka nebude určeno jen pro čtyřprocentní menšinu. Některé typy těchto erotických pomůcek bývají přitom přímo inzerovány jako pomůcky pro anální uspokojování mezi mužem a ženou. Pro přesnost: oboustranně.

Konečník pochopitelně člověku slouží především k vyměšování. Zrovna tak ale můžete tvrdit, že jazyk slouží výhradně při jídle a při mluvení. Přesto si jím většina z nás ráda po nocích dělá navzájem dobře, aniž bychom u toho mluvili nebo jedli. Jak už bylo výše řečeno, lidé objevili další funkci análu jako zdroje rozkoše už před tisícovkami let.
Dnes mnoho lidí nepřizná ani sobě, že jejich zadek je další významnou erotogenní zónou. Lékařské výzkumy to ale potvrzují. Svěrač má totiž prokazatelně velmi vysoký počet nervových zakončení. U žen i u mužů se navíc nachází v těsné blízkosti genitálií, což při stimulaci v těchto oblastech stupňuje vzrušení.
Anatomicky je také prokázáno, že k análnímu sexu je kupodivu lépe přizpůsoben muž než žena. Příčinou je prostata, tzv. žláza předstojná, která se nachází uvnitř těla. Je obdobou bodu G u žen, což znamená, že je také velmi citlivá na dotek. Dráždit ji však lze nejlépe přes konečník a do jisté omezené míry i tlakem zvenčí. Jen prosté dráždění prostaty samo o sobě prý mužům dokáže přivodit orgasmus.
Ženy oproti tomu zažívají při análním sexu trochu jiné pocity než při běžném styku. Vagina je většinou prázdná a stěny pochvy se při análním styku třou o sebe. Protože se ženským orgasmem je to vždy trochu ošidné, může i nemusí to vést k orgasmu. Jsou ovšem takové ženy, které anální hrátky cíleně praktikují, protože tvrdí, že jejich orgasmus je při tom silnější a lepší než při běžném koitu.
Sexuologie také samostatně rozlišuje praktiku známou jako anilingus, tedy lízání konečníku. Bývá sexuology doporučována těm, kteří chtějí začít s análním stykem, ale mají ostych či obavy. Dráždění konečníku prsty či jazykem totiž umožňuje nezkušeným rozlišit, zda pro ně bude anální sex příjemnou praktikou.

Při análním sexu platí několik "bezpečnostních" zásad. Především je třeba vědět, že konečník nemá žádné přirozené zvlhčování jako vagina. Vždy se proto doporučuje používat lubrikační gel. Samotný svěrač není uzpůsoben pro průnik zvenčí, takže je na místě velká opatrnost. Mezi erotickým zbožím se vyskytují například anální kolíky, které mají svěrač k análnímu sexu jaksi předpřipravit.
Stejně dobře ale poslouží také prsty. A pochopitelně je jasné, že v případě větší bolesti je lepší těchto hrátek zanechat a zkusit to raději někdy jindy. Samostatnou kapitolou je u análního sexu samozřejmě hygiena. Není pravdou, že je předem nutný klystýr, tedy výplach konečníku. Na každý pád je ovšem nutné se předem vyprázdnit. Ani potom nelze ale hygienu pustit ze zřetele.
Sexuologové svorně s gynekology varují před střídavým vaginálním a análním stykem, protože konečník obsahuje spoustu bakterií, pro něž je potom vagina ideálním domovem. Penis ani prst či pomůcka, kterou jste předtím používali k análnímu uspokojení, nesmí přijít do styku s vaginou, aniž byste onen "předmět" předtím neomyli.
Vzhledem k většímu riziku přenosu infekcí se také doporučuje používat při análním styku kondom. A na závěr česká statistika: podle serveru rande.cz, kde uživatelé vyplňují i rubriku o análním sexu, ho téměř 45 % mužů nikdy nezkusilo. U žen to byla jedna čtvrtina. Čtvrtina žen i mužů anální sex nesnáší, ale 10 % žen a 17 % mužů ho miluje a 20 % žen ho alespoň snáší....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 amadeus amadeus | 5. března 2008 v 22:36 | Reagovat

anální SEX ,zajímavé ,vzrušující ... okouzlující ,bohužel jak prokoho ,jinak krásnej nevšední zážitek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama