Listopad 2007

Písnička

30. listopadu 2007 v 10:06 | Majda |  hudba

Vtípek

30. listopadu 2007 v 9:41 | Majda |  vtípky a hádanky
Tendle je boží:
Příjde blondýnka do rakouskeho supermarketu a říká:
˝Chtěla bych dvě tužkové baterky.˝
Prodavačka nechápavě odpovídá:
˝Wie bitte?˝
No a blondýnka na to:
˝Nabité, ty kravo !!!˝


Spodní prádlo - co o vás prozradí?

27. listopadu 2007 v 22:58 | ája |  sex a vztahy


Chcete být pekelně sexy nebo toužíte působit nevinně? Barva spodního prádla mnohé napoví o jeho majiteli. Než se vydáte na rande, dobře zvažte, jakým dojmem chcete na protějšek zapůsobit.Dáváte přednost růžovému spodnímu prádlu?

V růžové budete za něžnou romantičku. Více než sex vás zajímají hluboké pohledy a těšíte se na večeři při svíčkách. Růžové spodní prádlo volte v případě, že chcete oslnit nesmělého zajíčka nebo intelektuála. Nešlápnete vedle.


Netradiční oranžové spodní prádlo

Máte ráda oranžovou i na prádle? Potom jste kamarádská a nezkazíte žádnou zábavu.Jste dobrosrdečné povahy, je s vámi legrace v životě i v posteli. Sex přímo zbožňujete a ráda střídáte partnery.


Spodní prádlo v modrém

Máte ráda modrou barvu i pod oblečením? Potom jste silná osobnost. Jste spolehlivá, zasněná i tajemná. Záleží pouze na partnerovi, zda ve vás probudí tygřici nebo ne. Nositelky světle modrého spodního prádla bývají veselé, kreativní a zábavné. V blankytně modrém vyražte na rande se sympatickým pohodářem.


Spodní prádlo a klasika v bílé

Něžná barva pro něžnou ženu. V bílém spodním prádle budete působit zranitelně a nevinně. O to víc pak partnera překvapíte, když se z éterické víly vyklube pěkná dračice.


Prádlo v červené - záruka vášně

Jste-li milovnice červeného prádla víte, co chcete a umíte to dát partnerovi okázale najevo. Někdy jste až moc iniciativní a to některé muže až děsí (zvláště začátečníky). Červeným spodním prádlem s podvazky uděláte dojem na zkušeného milovníka.


Chcete působit v prádle rafinovaně? Volte černou!

Černé prádlo volí žena bystrá, rafinovaná a sebevědomá, která nemá strach z experimentů. Volíte-li černou, umíte se prosadit a říct svůj názor. Zároveň vypadáte nedostupně a záhadně. U mužů je černé prádlo voleno jako nejoblíbenější a nejvíc sexy!
zdroj: mineralfit.cz

Historie kondomu

27. listopadu 2007 v 15:31 | ája |  sex a vztahy

Kondom
nebo též prezervativ je ochranný prostředek, který zakrývá mužův penis během sexuálního styku.Jeho účelem je zabránit početí a přenosu sexuálně přenosných nemocí. Kondomy se též nazývají profylaktika, ochranné prostředky nebo hovorově i guma. V současné době se převážně vyrábí z latexu.
Původ slova kondom (anglicky "condom") je obvykle uváděn do souvislosti s doktorem jménem Condom nebo Quondam, který byl osobní lékař anglického krále Karla II.. Vyráběl prý kondomy pro krále. Předpokládá se, že král měl aspoň 14 nelegitimních dětí, takže nejspíš tyto kondomy nebyly příliš efektivní nebo je král nepoužíval systematicky.

První snahy vyrobit kondom zahrnovaly použití tkaných látek, ale výrobky nebyly velmi efektivní.
První efektivní kondomy byly vyrobeny z ovčího střeva nebo jiné zvířecí blány a jsou stále dostupné pro svou lepší schopnost přenášet tělesné teplo a hmatové vjemy v porovnání se syntetickými kondomy, ale nejsou natolik efektivní v prevenci těhotenství a infekce. Hromadná produkce kondomů začala v polovině 19. století krátce po objevení gumového vulkanizačního procesu. Do 30. let 20. století se kondomy vyráběly z gumy a byly stále dost nepohodlné a drahé (i když víckrát použitelné) a proto dostupné jen pro malou část populace. Když se latexové kondomy staly dostupné koncem 30. let 20. století, byl to velký krok dopředu v efektivitě a cenové dostupnosti. Před polovinou 20. století mnoho zemí zakázalo prodej kondomů a mnoho následně povolilo jejich prodej "jen na prevenci infekce". Lokální dostupnost kondomů byla často potenciálním zákazníkům oznámena nepřímo, např. inzercí "gumových tamponů".
Latexové kondomy jsou baleny v rolovací formě, jsou určeny k nasunutí na konec penisu a pak natažení přes penis v erekci. Mají "správnou" a "nesprávnou" stranu. Proto první věc, kterou musí uživatel udělat, je určit, která strana je která. Jakýkoli dotyk penisu na "nesprávné" straně rolovaného kondomu před aplikací potenciálně 'kontaminuje' povrch tekutinou obsahující sperma, v tom případě by měl být kondom vyměněn.
První latexové kondomy byly téměř stejné, jen některé eventuálně začaly mít konce s nádržkou pro ejakulovanou tekutinu. Jedna relativně skorá inovace - "krátká čepice" - pokrývala jen hlavu penisu, co znamenalo krok zpět při redukci přenosu infekce a těhotenství.
V posledních dekádách výrobci produkují mnoho rozměrů, barev a tvarů kondomů, včetně aromatických a speciálních, u kterých se předpokládá, že mají stimulující účinky. Tyto stimulační vlastnosti zahrnují zvětšené konce nebo váčky pro snadnější akomodaci žaludu a tkaninové povrchy jako žebrování nebo výstupky (malé hrboly). Mnoho kondomů má přidaný spermicidní lubrikant (mazadlo), ale není to efektivní náhrada za separátní použití spermicidu (antikoncepčního prostředku). Jedna z metod testu kondomů na mikroskopické díry zahrnuje umístění testovaného kondomu přes vodící formu s další vodící formou na druhé straně kondomu. Nezabrání-li kondom přechodu elektrického proudu mezi dvěma vodícími formami, značí to vadu. Příběhy o dírách v kondomech se ukazují být nepravděpodobné, jsou-li dodrženy adekvátní způsoby použití (popis dále).
Kondomy vyrobeny z přírodních materiálů (např. "jehněčí kůže" - vyrobeny z jehněčích střev) nejsou efektivní na prevenci infekce. Nemnoho firem dnes vyrábí též kondomy z polyetylénu nebo polyuretanu, o kterých se předpokládá, že jsou efektivní jako latex, ale nebyly natolik testovány. Tyto alternativní materiály jsou užitečné pro ty, kteří mají alergie na latex.
zdroj: wikipedie.cz

Tajemství analního sexu

26. listopadu 2007 v 14:54 | ivis

Tajemství análního sexu

Že jste to ještě nezkoušeli? Vážně? Zdá se vám to odporné, špinavé, perverzní, nechutné a úchylné? Zkuste se začíst, třeba změníte názor. Anální sex totiž není nic nového pod sluncem...
V současných afrických kulturách je anální sex obvykle přijímán jako relativně běžná praktika. Bývá dokonce doporučován jako vhodný způsob sexuálního života před svatbou, protože neprovdaná dívka při něm zůstává stále pannou. Není bez zajímavosti, že stejný, byť mnohem méně rozšířený názor měli i někteří naši prarodiče za první republiky.
Tehdy se análnímu sexu přezdívalo "sex po anglicku" a ze stejných důvodů jako u Afričanů byl doporučován mladým nesezdaným dívkám - nezpůsoboval defloraci. Ve starověkém Egyptě anální sex souvisel s běžně přijímanou homosexualitou. Byl tedy také považován za normální a podle všeho býval rovněž součástí trochu roztodivných rituálů.
Úspěšný panovník prý dokazoval svou mužnost tím, že znásilnil poraženého protivníka. Dokládají to i báje, například ta o sporu mezi bohem Hórem a Sutechem. Sutech Hóra několikrát znásilní a ostatní egypští bohové se nad tím ani nepozastaví. Podle starověkých pramenů však není důvodu domýšlet se, že anální sex se tehdy praktikoval pouze mezi muži.
Nepochybně si ho s muži dosyta a rády užívaly i starověké Egypťanky. Situaci, do jaké nás dostala puritánská staletí křesťanské výchovy, nejlépe ilustruje československý trestní zákoník z druhé poloviny dvacátého století. Tvořili ho komunisté, které rozhodně nikdo nemůže nařknout z toho, že by se ohlíželi na názor křesťanských církví.
Přesto tehdy nikoho z tvůrců zákona ani nenapadlo pod trestný čin znásilnění zahrnout také vynucený anální styk. Soudruzi zkrátka vůbec nepočítali s tím, že by se v socialistické společnosti našel násilník, který by ženu znásilnil do konečníku (o znásilňování mužů ani nemluvě). Kvůli této chybě, kterou jsme s upraveným trestním zákonem převzali a v platnosti ji drželi prakticky po celá devadesátá léta, se stávalo, že pachatel análního znásilnění byl souzen pouze za omezování osobní svobody.
Dnes už to pochopitelně neplatí. Kam se ovšem hrabe někdejší ČSSR na konzervativní Singapur. Tam teprve letos v září zrušili zákonodárci paragraf, který zakazoval nejen anální, ale dokonce i orální sex mezi partnery. I nadále je však povolen pouze heterosexuálům. Homosexuálové, zejména gayové, u nichž je anální sex zcela běžnou praktikou, mají smůlu. Jakýkoli sexuální kontakt mezi stejným pohlavím je v Singapuru trestným činem.

Dalším velkým přetrvávajícím předsudkem zůstává i v našich zeměpisných šířkách názor, že anální sex je výhradně záležitost homosexuálů. Přesto najdeme v každé drogerii či lékárně kondomy určené pro anální styk a v sexshopech jsou standardním zbožím pomůcky určené k análnímu dráždění. I ty se dělí na sortiment pro ženy a muže.
Četnost tohoto typu zboží přitom snadno dokládá, že zdaleka nebude určeno jen pro čtyřprocentní menšinu. Některé typy těchto erotických pomůcek bývají přitom přímo inzerovány jako pomůcky pro anální uspokojování mezi mužem a ženou. Pro přesnost: oboustranně.

Konečník pochopitelně člověku slouží především k vyměšování. Zrovna tak ale můžete tvrdit, že jazyk slouží výhradně při jídle a při mluvení. Přesto si jím většina z nás ráda po nocích dělá navzájem dobře, aniž bychom u toho mluvili nebo jedli. Jak už bylo výše řečeno, lidé objevili další funkci análu jako zdroje rozkoše už před tisícovkami let.
Dnes mnoho lidí nepřizná ani sobě, že jejich zadek je další významnou erotogenní zónou. Lékařské výzkumy to ale potvrzují. Svěrač má totiž prokazatelně velmi vysoký počet nervových zakončení. U žen i u mužů se navíc nachází v těsné blízkosti genitálií, což při stimulaci v těchto oblastech stupňuje vzrušení.
Anatomicky je také prokázáno, že k análnímu sexu je kupodivu lépe přizpůsoben muž než žena. Příčinou je prostata, tzv. žláza předstojná, která se nachází uvnitř těla. Je obdobou bodu G u žen, což znamená, že je také velmi citlivá na dotek. Dráždit ji však lze nejlépe přes konečník a do jisté omezené míry i tlakem zvenčí. Jen prosté dráždění prostaty samo o sobě prý mužům dokáže přivodit orgasmus.
Ženy oproti tomu zažívají při análním sexu trochu jiné pocity než při běžném styku. Vagina je většinou prázdná a stěny pochvy se při análním styku třou o sebe. Protože se ženským orgasmem je to vždy trochu ošidné, může i nemusí to vést k orgasmu. Jsou ovšem takové ženy, které anální hrátky cíleně praktikují, protože tvrdí, že jejich orgasmus je při tom silnější a lepší než při běžném koitu.
Sexuologie také samostatně rozlišuje praktiku známou jako anilingus, tedy lízání konečníku. Bývá sexuology doporučována těm, kteří chtějí začít s análním stykem, ale mají ostych či obavy. Dráždění konečníku prsty či jazykem totiž umožňuje nezkušeným rozlišit, zda pro ně bude anální sex příjemnou praktikou.

Při análním sexu platí několik "bezpečnostních" zásad. Především je třeba vědět, že konečník nemá žádné přirozené zvlhčování jako vagina. Vždy se proto doporučuje používat lubrikační gel. Samotný svěrač není uzpůsoben pro průnik zvenčí, takže je na místě velká opatrnost. Mezi erotickým zbožím se vyskytují například anální kolíky, které mají svěrač k análnímu sexu jaksi předpřipravit.
Stejně dobře ale poslouží také prsty. A pochopitelně je jasné, že v případě větší bolesti je lepší těchto hrátek zanechat a zkusit to raději někdy jindy. Samostatnou kapitolou je u análního sexu samozřejmě hygiena. Není pravdou, že je předem nutný klystýr, tedy výplach konečníku. Na každý pád je ovšem nutné se předem vyprázdnit. Ani potom nelze ale hygienu pustit ze zřetele.
Sexuologové svorně s gynekology varují před střídavým vaginálním a análním stykem, protože konečník obsahuje spoustu bakterií, pro něž je potom vagina ideálním domovem. Penis ani prst či pomůcka, kterou jste předtím používali k análnímu uspokojení, nesmí přijít do styku s vaginou, aniž byste onen "předmět" předtím neomyli.
Vzhledem k většímu riziku přenosu infekcí se také doporučuje používat při análním styku kondom. A na závěr česká statistika: podle serveru rande.cz, kde uživatelé vyplňují i rubriku o análním sexu, ho téměř 45 % mužů nikdy nezkusilo. U žen to byla jedna čtvrtina. Čtvrtina žen i mužů anální sex nesnáší, ale 10 % žen a 17 % mužů ho miluje a 20 % žen ho alespoň snáší....

Když u něho chcete přespat - poprvé

26. listopadu 2007 v 14:35 | ivis
Když u něho chcete přespat - poprvé
Možná všechno vyjde a vy si žijete skvělý sex a snídani v posteli. Jenže možná taky ne. Zklamání se ale vyhnete, když si předem pohlídáte tohle.
67% mužů spolehlivě odradíte, když si po první společné noci nastěhujete do jeho koupelny svůj kartáček!

Nejspíš si myslíte, že o nic nejde. Z kina nebo večeře prostě zamíříte k novému partnerovi, schrupnete si v jeho posteli a ráno pojedete domů. První noc u dosud neprobádaného milence se ale může proměnit v hororový zážitek! A docela snadno. Proto se vám vyplatí důkladně se připravit. Čtěte, co byste měla udělat, než (a až) se u něho vyspíte - a jaká varovná znamení vám oznámí, že vstupujete do minového pole.

1. Promluvte si o spaní

Vy chcete usínat přitulená, jenže on se nevyspí, když se ho někdo dotýká. Nebo naopak. Tenhle problém má spousta párů. Jediné řešení: Předem si o tom promluvte. Pokud už s ním ležíte v posteli a nejste si jistá, jestli chce usínat s vámi, nebo sám, na deset minut se k němu přitulte a pak se odvalte na svou stranu postele.

2. Taktně ho odmítněte

Možná se v pět ráno probudí a dostane chuť na další kolo milostných radovánek. Jestliže ale nemáte náladu, do ničeho se nenuťte. "Předstírejte, že spíte, pravidelně oddechujte a ignorujte ho," radí čtyřiadvacetiletá plavčice Renata. A co když se v pět ráno rozbouří hormony vám? "Probuďte ho vášnivým polibkem a jazykem mu pomalu sjíždějte po těle níž a níž," doporučuje devětadvacetiletý kytarista Zdeněk. "Vůbec si neumím představit, že bych na něco tak příjemného okamžitě nezareagoval."

3. Omrkněte jeho doupě

Do bytu svého milého byste neměla vstoupit poprvé až v okamžiku, kdy tam hodláte strávit noc. Najděte si záminku a partnerovo hnízdo pro jistotu prověřte předem. Třeba navrhněte, že si tam společně ukuchtíte večeři a pak vyrazíte na bowling. Jakmile překročíte práh, pátrejte po následujících varovných znameních. A jestliže je objevíte, raději si nechte na společnou noc zajít chuť.

>> Jiné ženy. Pokud stojíte o vztah, fotografie jeho bývalé nebo kamarádky na nočním stolku vám první společnou noc spolehlivě pokazí. A ještě víc vás rozhodí důkazy, že nejste jediná, kdo u partnera po nocích přebývá (krabička od tamponů v odpadkovém koši, obal od kondomu na podlaze v ložnici, sponka do vlasů na poličce). Varovat by vás měla i podezřelá zásoba zubních kartáčků "pro návštěvy".

>> Špína. Spousta chlapů považuje úklid za ztrátu času, jenže mezi mírným chaosem (slipy na podlaze, tričko pohozené přes křeslo) a nechutným nepořádkem (hora plesnivých talířů ve dřezu) je velký rozdíl. Vážně byste chtěla nocovat v bytě, kde se štítíte na cokoliv sáhnout?
l Pubertální kulisy. Jestliže mu táhne na třicítku a stále žije v mrňavém bytě s pěti spolubydlícími, snídá pivo a slané brambůrky, nad postelí mu visí plakát Lary Croftové a celý pokoj zabírá sbírka modelů letadýlek, nejspíš na vážnou známost zatím nemá.

>> Postel pro jednoho. Chlap, který usíná na letišti, už pravděpodobně se vztahem počítá. Pokud se tísní na gauči, ještě by tam rád zůstal sám.

4. Vyhněte se alkoholu

Když jste opilá láskou (a touhou), snadno nad sebou ztratíte kontrolu a obrátíte do sebe větší než malé množství vína nebo koktejlů. Sex v opilosti ale obvykle za moc nestojí a navíc hrozí, že si ráno nebudete nic pamatovat. Takže si před první společnou nocí dejte pár vinných střiků - a dost.

5. Vyjadřujte se chytře

Jestli se u něho chystáte přespat, vyhněte se tématům, která by vás rozhádala nebo zchladila atmosféru. Některé mírně ožehavé věci byste ale přece jen probrat měli.

>> Nezmiňujte se o svém bývalém (obzvlášť ne o jeho erotických choutkách a délce penisu).
>> Popovídejte si o pohlavních chorobách. Zeptejte se ho, jestli je zdravý a jestli se někdy nechal testovat.
>> Nemluvte o zvířátkách, třeba jak jsou roztomilá a jak pěkně papají. Mlčte o jakékoliv rodině (o své matce, o jeho matce i o dětech, které byste jednou chtěla s někým mít).
>> Prozraďte, co máte a nemáte ráda při sexu. Popište mu, co byste s ním chtěla dělat a co by mohl provádět on s vámi.

Co se vám bude hodit

Pro všechny případy mějte v kabelce tyhle věci:

* Kondomy (i když berete pilulky, nenamlouvejte si, že je váš drahý imunní vůči pohlavním chorobám).

* Odličovací ubrousky. Ať vás ani nenapadne usnout s nalíčeným obličejem.

* Šminky. Přihoďte do kabelky řasenku a make-up, kterým ráno rozzáříte unavenou pleť.

* Žvýkačky bez cukru. Jestli máte v příručním zavazadle místo, zabalte si i kartáček na zuby.

* Peníze na taxík. Když se noční dobrodružství nevyvede podle vašich představ, můžete se kdykoliv dostat bezpečně domů.


vtipy

21. listopadu 2007 v 11:34 vtípky a hádanky
Přijde žena na gynekologii, lehne si na kozu a čeká. Za chvíli přijde
muž v bílém, podívá se jí mezi nohy, usměje se a odejde. Žena za ním
volá: - Tak co jste zjistil?
- Já nevím, my tu jen malujeme…!

Pepíček přijde do lékárny a ptá se: Prezervativy máte?
Tak za prvé, povídá rozzlobená magistra, prezervativy nejsou pro děti a
za druhé, řekni tatínkovi, ať přijde sám a vybere si podle velikosti.
Tak zaprvé prezervativy nejsou pro děti, ale proti dětem, a za druhé
nebudu tatínkovi nic říkat, protože do lázní jede máma a ještě neví,
jaká bude velikost.

Manželský pár se miluje a po chvíli říká ona jemu:
Zlato, dnes je to o ničem.
On jí na to:
Ani ty si nemůžeš na nikoho vzpomenut?

Na patologii pitvá doktor pana Nováka a říká si :
"Ten má teda péro, to musím vzít ukázat ženě."
Přijde domů a položí ho před ženou na stůl :
"Schválně se podívej...." Ona: "No neříkej, že Novák je po smrti?"


Pane vrchní, ta káva je cítit dámským přirozením.
Tak si ji dejte do druhé ruky!

Muž se ptá v baru atraktivní ženy:
"Slečno, nechcete se mnou dělat magii?"
Ona: "Jakou?"
On: "Půjdeme ke mně, já Vás ošukám a Vy potom zmizíte."

Přijde pán do drogerie a hodně nahlas na prodavače: "Prosil bych jedny
šprcky." "Pst, jsou tady přece i dámy... Mám vám to "mýdlo" zabalit?
Pán křičí: "Já jsem nechtěl mejdlo. Já chtěl šprcky!"
"To já, já jenom tak na oko." "Ale já to nechtěl na voko. Já to chtěl na
čuráka!"

tohle jsou ty opičky,podle kterých jsme to dělaly:)

20. listopadu 2007 v 22:52 | ája

NEVIDÍM, NESLYŠÍM, NEMLUVÍM


Pro Ájinku

20. listopadu 2007 v 14:34 hudba

ACTION GIRLS V KROMĚŘÍŽI

18. listopadu 2007 v 23:45
V neděli odpoledne za mnou po menších,no dobře větších komplikacích dojely tyhle čertice:)))lena, anet, verča, ivis a majda
a po přemluvení mojeho bráchy (tímto mu díky) se mohlo začít fotit......no vymýšlely se všelijaký blbosti a pózy......a nakonec se povedlo nafotit pár vtipných foteček.....v rubrice něco o nás jsme jako čertice a na hlavní stránce se snad brzy dočkáme dalších okouzlujících ksichtíků a póziček v našem podání.......těšíte se,co? já se budu snažit holky;)
Vaše action girl ája:)
a tohle jsou ACTION GIRLS pohromadě
a tady pár foteček z odjezdu....foto1, foto2, foto3, foto4

Sexuální STOPka? Ženské chlupy a mužský zápach

17. listopadu 2007 v 13:24 sex a vztahy
Chlupaté ženy a páchnoucí muži mají nejmenší šanci na kvalitní sex. Právě tyto dvě skupiny lidí jsou v posteli ostatními zapovězeny. Podle nejnovějšího průzkumu muže nejvíce odradí příliš bohaté ochlupení žen. Výjimkou snad může být jen herečka Julia Robertsová, která je známá tím, že si nerada holí podpa Ženy naopak odradí páchnoucí muž.

LONDÝN - Ženy také nenávidí muže, kteří během sexu říhají, pouští větry nebo jsou příliš hlasití. Od sexu je zaručeně odradí také ponožky nebo brýle.
Muži naopak nemusí, když jejich manželky nebo přítelkyně chodí do postele každou noc v ošuntělém tričku namísto sexy spodního prádla nebo noční košilky. Nepochválili by ani partnerky, které z postele esemeskují nebo volají kamarádkám. A když ještě dovolí domácím zvířatům lézt do ložnice a do postele, to už je teprve oheň na střeše.
Celoevropský průzkum také prokázal, že Evropané nejsou v sexu zase tak dobří. Zhruba sedmdesát procent mužů i žen se považuje v sexu za "nejlepší a nepřekonatelné". Otázka je, na kolik se chtěli pouze předvést před autorem výzkumu.
Osmdesát procent žen a sedmašedesát procent mužů věří, že během milostného dovádě pokaždé uspokojí své protějšky. Jenže pouze šestadvacet procent žen a pětatřicet procent mužů připouští, že je jejich partneři pravidelně sexuálně uspokojí.
zdroj:novinky.cz

Vítáme zpátky Verunečku:)

15. listopadu 2007 v 12:07

Ahooooooooj Verunko, jsme rádi že si zase zpátky;)


Podprsenky krášlí ženy a dráždí muže rovných sto let

14. listopadu 2007 v 12:56 | ája |  sex a vztahy
STO LET PODPRSENKY
Víte, že podprsenku používáme už sto let? V roce 1907 totiž časopis Vogue poprvé použil slovo podprsenka. Ne vždy ovšem měly ženy takový výběr z mnoha střihů, barev a materiálů jako dnes. Na začátku si ženy oblékaly jen jakési ploché kusy látky. Teprve od roku 1935 se začaly vyrábět podprsenky s různě velkými košíčky (od A do D) a o tři roky později se přidaly kostice. Největší pokrok však přišel v roce 1959 s vynálezem nového materiálu - lycry. V současnosti máme různé typy podprsenek, od oblíbených push-up, s kosticemi až po vyztužené, nevyztužené, nebo dokonce oboustranné či různě variabilní.
Podprsenka se za tu dobu stala něčím víc než jen kusem oděvu. Ženě se často díky vhodně zvolené podprsence podaří upoutat pozornost. Zvedne jí ňadra, náladu, sebevědomí. I muži dokáže leccos pozvednout. Jde o rafinovanou "past" na jejich touhy, a proto jsou podprsenky velmi výnosným byznysem. Mezi nejslavnější značky patří Wonderbra či Victoria´s Secret. Svoje značky mají i některé celebrity jako např. Kylie Minogueová, Victoria Beckhamová či Jennifer Lopezová. Ženy jsou ochotné zaplatit i velké částky za skvěle padnoucí luxusní podprsenku.
"Běžně ženy chtějí do jedné podprsenky většinou investovat tak kolem pětistovky. Ženy, které si to mohou dovolit, si pořizují podprsenky třeba za dva tři tisíce," říká vedoucí značkové prodejny spodního prádla Magdaléna.
Mezi mladšími ženami jsou podle ní nejvíce oblíbené "push-upky". "Starší zákaznice většinou už vědí, co jim padne, a chodí sem doplňovat. Vybírají si většinou podprsenky, které mají širší ramínka i zadní část s háčky a dovolí si i prádlo s krajkou v různých barvách a vzorech," dodává Magdaléna.
Z barev vedou tradiční bílá a černá Ženy však mají rády i nejrůznější vzory, které jsou tento podzim opět "in", a to třeba zvířecí (leopardí, zebří, tygří apod.) nebo květinové.
Tělová je in
Každá žena by v šatníku měla mít kromě černé a bílé alespoň jednu podprsenku tělové barvy. "I když tělová na těle není zrovna sexy, měly by ji ženy mít. Mohou si ji vzít jak pod světlé, tak pod tmavé oblečení. A tělová barva je nyní velký hit," vysvětluje prodavačka spodního prádla. Dobré je mít také alespoň jednu podprsenku hladkou, bezešvou. Pak je můžete doplňovat trendovými a sportovními kousky nebo podprsenkami z krajek.
Na podprsence by však ženy neměly příliš šetřit. Špatně zvolená či nekvalitní příliš parády neudělá, a navíc neplní onu primární zdravotní funkci.
A jak jsou na tom muži?
Někteří kupodivu prádlo svých partnerek příliš neřeší. "Mně je to celkem jedno, stejně ho z ní vždycky hned strhám," tvrdí šestadvacetiletý Pavel. "Ale když už mám říct, jaké prádlo se mi líbí nejvíc, tak to jsou push-upky. Z barev mám rád klasiku, černou. Bílou taky, ale jen na opáleném těle," dodává.
Podobně je na tom třicetiletý Jiří: "Nejlepší je, když žena nemá žádné prádlo. Ale jinak když ho má, tak preferuji spíš hladké, bez krajek."
Zajímavé také je, že muži, kteří chtějí své partnerce koupit podprsenku jako dárek, většinou při výběru nechybují. Naopak. "Dost mužů má svou partnerku jakoby víc v oku než žena samotná. To zjišťuji v případech, kdy přijde podprsenku vybrat spolu se ženou. Občas se sice stane, že muži přijdou dárek vyměnit, ale není to tak často, jak bychom my ženy asi čekaly," říká Magdaléna z obchodu se spodním prádlem.
"Prádlo jako dárek jsem kupoval už mockrát a vždycky jsem se trefil do vkusu i velikosti," dodává Jiří.
Podprsenka patří k dobývání. Jedním z nejúžasnějších je okamžik, kdy žena poprvé dovolí muži podprsenku rozepnout. To je ten rozhodující moment, kdy muž náhle ví, že je žena jeho, ačkoli ještě k ničemu nedošlo.
Ale příjemný pocit přichází například i tehdy, když dá žena najevo překvapení, s jakou nenápadnou zručností a něžností zároveň dokáže muž podprsenku rozepnout - samozřejmě, že se tak musí stát jednou rukou.
zdroj:idnes.cz

leňa

12. listopadu 2007 v 12:19 něco o nás:)
Něco o mně:
Jmenuji se Lenka Faltýnková, narodila jsem se 22.4.1988 v Olomouci a i když jsem byla nechtěná, tak jsem ráda, že jsem spatřila světlo tohoto světa...
Vlastnosti:
Vlastnosti, které mě charakterizují by měli posoudit ostatní a ne já :), ale myslím si,že jsem tvrdohlavá, upřímná, přátelská, ctižádostivá, někdy trochu protivná, tolerantní a hlavně hodně akční :)
Co mám ráda:
Moji rodinu, action girls, spánek, akce, vodečku a jednoho "zlobivýho" kluka...
Co nenávidím:
Nenávidím namyšlenost, pomlouvání, závist, povrchnost, lež, sobeckost a samozřejmě nevěru...
Přísloví,kterého se držím:
Je jenom jedna cesta za štěstím, a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc...
Motto:
Nikdy neříkej nikdy!

majda

12. listopadu 2007 v 12:19 něco o nás:)
Jmenuji se, Magda Zavadilová, narodila jsem se v Prostějově 18.7.1985 byl to asi zatím nejkrásnější den mýho života. Teda vlastně do té doby než jsem potkala svýho přítele Adama.
Vlastnosti:
Jsem optimistka, jsem sangvinik napůl s flegmatikem, jsem usměvavá, hravá, zábavná a hlavně akční.
Co mám ráda:
Zábavu, radost, dobrý jídlo, sex, alkohol s mírou, přátele(hlavně jednoho mýho moc dobrýho kamaráda), hudbu
Co nenávidím:
Lakomý lidi, panovačnost, namyšlenost, pomlouvačnost a LEŽ
Přísloví kterého se držím:
Na cestě k opravdové lásce leží tři velké balvany, jimiž jsou sebeláska, ješitnost a žárlivost. Dokud je neodvalíš stranou, nedostaneš se kupředu.
Motto:
Největším vítězstvím v životě lidském, je odpustit tomu, kdo Ti ublížil; přítelem zůstat tomu, kdo přátelství zradil; věrnost zachovat tomu, kdo ji porušil.

ivis

12. listopadu 2007 v 12:19 něco o nás:)
něco o mě:
Jmenuji se Ivana, narodila sem se 26.5.1987 v Olomouci.
vlastnosti:
Jsem úplne úžasná:))) ne kecám,myslím že sem přátelská,tolerantní,hodná,dokážu pochopit lidi,vyslechnout je.Jsem děsně vybíravá a to opravdu ve všem,su trošku urážlivá,ale jen fakt trošku.Umím být i zlá,když chci...Jsem anděl s duší ďábla.
co mám ráda:
Moje action girls,kámoše,dobrý jidlo a pití,zábavu,srandu,dobrou akci sme přece akčníííííí.
co nenávidím:
Blbý lidi,lež,žárlivost,faleš,sobeckost,tuto vlastnost ma spousta lidi,každy mysli jen na sebe,lidi,kteří namaji čas a drůbež.
přísloví,kterého se držím:
Tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až se dojde pro pivo:)))
motto:
Kdyby měli všichni mí přátele skočit z mostu, neskočil bych s nimi. Čekal bych na dně, abych je chytil.

verča

12. listopadu 2007 v 12:18 něco o nás:)
něco o mě:
Jmenuju se Veronika Kubíčková, narodila jsem se 24.8.1987 v 21:30 v Prostějově a hodně jsem křičela a jásala a to mi zůstalo dodnes :))).
vlastnosti:
Myslím že jsem hodně přátelská, tolerantní, usměvavá... Ale to si opravdu jenom myslím, moji povahu asi nejlíp odhadnou moji přátelé...
co mám ráda:
Miláčka Pavlíčka, pusinku Pupinku, moje kamarádky a kamarády, nejvíc action girls a taky moji rodinu... Jo a taky vodku :-D - my víme :))))
co nenávidím:
lež,faleš,podvádění...
přísloví,kterého se držím:
Každý nový den, je prvním dnem zbytku našeho života, proto si každý den musíme náležitě užít...
motto:
Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp...

ája

12. listopadu 2007 v 12:18 něco o nás:)
něco o mě:


anet

9. listopadu 2007 v 14:17 něco o nás:)
něco o mě: Jmenuji se Aneta Štaffová, narodila jsem se 18.7.1987 v Prostějově. Mám dva sourozence, mladší sestru Kristýnu a staršího bratra Jakuba.
vlastnosti: Jsem normální obyčejná holka :-))), která se ráda chodí bavit s přáteli na akce. Občas jsem velmi protivná a náladová, ale taky i hodně přátelská, citová, pořádná......
co mám ráda: Mám ráda hudbu R´n´b, dramik, zelený žvýkačky orbit, na akcích neodolám vodečce :-))), a samozřejmě moje nej kamarádky....
co nenávidím: faleš, pomluvy, seběvědomí,
přísloví,kterého se držím: Láska na první pohled je často jen první pohled.....
motto: Nikdy, neříkej nikdy!!!